Očkování vlastních dětí

Vytvořením stránky o očkování vlastních dětí ukázat, že motivací lékařů k očkování dětí je ochrana zdraví a životů. Protože jsem také rodič, chráním zdraví i svých dětí včetně jejich očkování. Zde je tedy sepsáno, jak jsou očkované naše děti vakcínami, které doporučujeme rodičům našich pacientů.

Máme 2 dcery, ročníky 1998 a 2000.

Rotavirové vakcíny

Ani jedna z našich dcer není očkována proti rotavirům. Rotavirové vakcíny jsou určené pouze pro kojence a jsou dostupné od roku 2006. Když byly naše dcery v kojeneckém věku, rotavirové vakcíny nebyly k dispozici.

Hexavakcína

Naše mladší dcera je očkována hexavakcínou. Když byla naše starší dcera kojenec, hexavakcína ještě nebyla k dispozici, takže byla očkována proti všem nemocem obsaženým v hexavakcíně 4 různými vakcínami (což bylo mnohem horší, protože musela dostat mnohonásobně více injekcí).

Pneumokokové vakcíny

Naše starší dcera není očkována proti pneumokokům. Pneumokokové vakcíny jsou indikované pro děti do 5 let věku a v roce 2003 u nás ještě nebyly k dispozici. Naše mladší dcera byla očkována proti pneumokokům v kojeneckém věku v rámci klinické studie vakcínou, z které vzešel dnešní Synflorix. V té době mimo klinické studie stále ještě nebyly pneumokokové vakcíny na našem trhu.

Chřipka

Obě dcery stejně tak jako všichni ostatní členové rodiny jsou každý rok očkované proti chřipce.

Zarděnky, spalničky, příušnice

Obě dcery jsou řádně očkovaní proti těmto 3 nemocem.

Plané neštovice

Obě jsou očkované proti planým neštovicím v roce 2003. (V tomto roce se vakcína poprvé objevila na našem trhu. V USA se očkují všechny děti od roku 1995).

Meningokoky

Obě jsou očkované proti meningokokům.

Hepatitida A

Obě jsou očkované proti hepatitidě A.

Klíšťová encefalitida

Obě jsou očkované proti klíšťové encefalitidě.

HPV vakcíny

Obě dcera jsou očkováné proti lidským papilomavirům. 

Kromě toho jsou očkované ještě proti některým nemocem, proti kterým se očkuje jen při cestování do některých zemí a běžně je nedoporučujeme, a proto je zde neuvádím.